niedziela, 14 maja 2017

Britney, cycki i Szalony drukarz. Co jest na premierowej płycie Kompanii M3.


42 numerki. Od kilkuminutowych po dwudziestosekundowe formy dźwiękowe. Na premierowej płycie Kompanii M3 usłyszycie wybór najlepszych kawałków z czteroletniej historii radiowych działań M3.

"Nie śpij, śmiej się" to zbiór numerów, jakie emitowała radiowa Trójka, legendarna alternatywna Radiostacja oraz regionalne Radio Toruń (R.I.P.), Radio GraRadiu Sfera, Radio Elita Bydgoszcz, Radio ESKA Bydgoszcz oraz stacje w Irlandii i Anglii. Płyta powstała dzięki programowi Mikrowsparcie udzielanemu przez Toruńską Agendę Kulturalną.


Dziękujemy Mikrowsparcie!

Poniżej możecie przeczytać, co znajdziecie na płycie, która ma uroczystą premierę 16 maja, w Cinema Artus w toruńskim Dworze Artusa.
 1. Powitanie: Paweł Jaworski i Michał "Nachu" Naleśniak
 2. Antoni Fogg przedstawia. Najwolniejszy Talk Show Świata: Britney Spears - straszliwe spotkanie Antoniego Fogga z gwiazdą muzyki. Gościem mistrza powolnego talk-show jest Britney Spears. Nie obędzie się bez pytania o jej cycki.
 3. Deja Vu: Tłumacz Słowacki - życie tłumacza nie jest łatwe. W tym odcinku show Tadeusza "Tad'a" Wierusza gości jeden z najlepszych polskich tłumaczy.
 4. Kreska nad Z: Gość, który wie co-nie-co o reformie oświaty - materiał sprzed 16 lat, obecnie aktualny, jakbyśmy zrobili go wczoraj. Dzięki niemu dowiecie się co-nie-co o reformie oświaty. Polecamy zagubionym rodzicom.
 5. Dżingiel: M3 znakuje swoje skecze
 6. Deja Vu: Banan dusiciel - ataki bananów - dusicieli stały się plagą naszych osiedli. W gorącym cyklu reporterskim - Deja Vu, Kompania M3 ujawnia wstrząsająca relację na niemal żywo.
 7. Do Wiary: Gołębie - są sprawy, który nie powinno się ujawniać nawet filozofom. Do Wiary to korzystająca z doświadczeń "Archiwum X", sekcja śledcza zjawisk paranormalnych Kompanii M3. Materiał wprowadza nas do świata, w którym przyjazne na pozór gołębie stają się... (cykl inspirowany programem "Nie do wiary" TVN)
 8. W hotelu - trudno to jakoś skomentować. Życzymy szczęścia w meldowaniu się w tym hotelu.
 9. Dżingiel: M3 Jesteśmy dziwni
 10. Tajne Akta M3: Sprawa "Rudego 102" - kolejny cykl śledczy, tym razem zajmujący się wielkimi procesami sądowymi. Relacje z kolejnych, poruszających wyobraźnie tłumów spraw, rozpoczyna oskarżyciel w sprawie "Rudego 102".
 11. Deja Vu: Wrześniaczek na prezydenta - kandydaci na prezydenta RP! Przed kolejną kampanią warto przesłuchać ten materiał. Podajemy w nim krótką receptę na...
 12. Szaman - są teksty, których sami nie potrafimy objąć umysłem. Mimo że je napisaliśmy. "Hotel" i "Szaman" to takie teksty.
 13. Dżingiel: M3 w operze
 14. Tajne Akta M3: sprawa Mikołaja K. - wracamy do sądu. Mikołaj K., wydawałoby się porządny obywatel, naukowiec...
 15. Do Wiary: Trup - w tym odcinku Do Wiary, ujawniamy zjawisko paranormalne obracające się wokół trupa...
 16. Dżingiel: M3 jest wszędzie 
 17. Show Sportowy: Grunwald - wielkie wydarzenia historyczne "w obiektywie" M3 wyglądają nieznacznie inaczej. Uwaga! Prawda o bitwie pod Grunwaldem, może być szokująca dla zbyt zaangażowanych w swoją pracę historyków i mediewistów.
 18. Szalony drukarz - patrz pod "Szaman"
 19. Deja Vu: U kata - sprawy praw człowieka zawsze żywotnie interesowały członków M3. Zwłaszcza jeżeli chodziło o nasze prawa i możliwość zabierania ich innym. Dlatego w tym odcinku magazynu reporterów Deja Vu odwiedzamy piwnice kata.
 20. Powitanie: Krzysztof Rybka i Duch Maćka Wrzesińskiego
 21. Telewódka - jak sądzimy, na tym wynalazku Kompania M3 dorobi się kokosów. Smacznego 
 22. Deja Vu: Relacja z miejsca, gdzie nie dzieje się nic - reporterzy M3 dotarli do miejsca unikatowego. W naszym świecie żyjemy w nieustannym natłoku zdarzeń i informacji. Tymczasem tu, nie dzieje się nic...
 23. Raport M3: Zbrodnia - każdy kto chociaż raz widział jakikolwiek program śledczy telewizji TVN, znajdzie błyskawicznie to, skąd braliśmy inspirację
 24. Dżingiel: M3 znakuje słuchaczy
 25. Tajne Akta M3: Sprawa Szewczyka D. - sąd M3 tym razem udaje się pod Wawel, by tam dokładnie zbadać sprawę Szewczyka D.
 26. Judasz FM: Świadek incognito - wprowadzenie instytucji świadka incognito stało się dla naszego sądownictwa przełomem, który zaowocował niekończącą się serią książek autorstwa niejakiego "Masy". No i tym naszym nagraniem.
 27. Kreska nad Z: Kolekcjoner - zbierać można wiele rzeczy. Znaczki, rolls-rojsy, ceramiczne aniołki. Można też dongi. M3 z wizytą u co najmniej nieszablonowego kolekcjonera
 28. Dżingiel: M3 to dziady
 29. Wielka Gra - klasyka ekranu, niedościgniony wzór quizu telewizyjnego. Wielka Gra w wersji M3 także jest klasyką
 30. Magazyn 912: Informacja Międzymiastowa - zbyt wstrząsające by to opisać
 31. Deja Vu: Tłumacz z rosyjskiego - drugi materiał na tej płycie, którego bohaterem jest tłumacz. Czyżby jakieś podświadome poczucie winy i potrzeba tłumaczenia się? raczej nie. Spotykamy po prostu doskonałego tłumacza, arcymistrza translacji rosyjskiej literatury
 32. Dżingiel M3 - na trupa!
 33. Tad Show: Czeskie dziecko - tam Rosja, tu Czechy. W studiu Tadeusza Wierusza znakomity naukowiec, którego odkrycie może stać się chwilą przełomową dla ludzkości...
 34. Deja Vu: Sklep "Pętla" - M3 odwiedza sklep, który powinien znaleźć się na każdym polskim osiedlu. Potrzebny jest bowiem jak markecik spożywczy, jak kościół parafialny, jak osiedlowy pub! Sklep "Pętla"...
 35. Mały, własny teatr - to jeden z tych tekstów, których sami nie ogarniamy. Patrz "Szaman", "Hotel", "Szalony drukarz"
 36. Dżingiel: Nie śpij, śmiej się
 37. Odmęty historii: Kazimierz Wielki - ekipa Kompanii M3 ma nadreprezentację przedstawicieli nauk historycznych (2 historyków, 1 archeolog, 1 historyk sztuki). Nic więc dziwnego, że stworzyliśmy serię, w której prezentujemy własne relacje z ważnych chwil w historii. na te płytę wybraliśmy Kazimierza Wielkiego.
 38. Niewidzialny bombowiec - im bliżej końca tym lepiej. Jako, że kompletnie nie znamy się i nie lubimy klimatów wojskowych, bardzo zainteresował nas najnowszy wynalazek naszej armii
 39. Dżingiel: Słuchacie M3
 40. Temida w studiu M3 - epokowa chwila. W studiu M3 pojawiła się Temida! Mityczna bogini sprawiedliwości i patronka prawodawstwa jest u nas i za chwilę poznamy ją, i jej myśli. 
 41. Raport M3: Najniebezpieczniejsze miejsce świata - pojechaliśmy tam dla Was. Znajcie nasze poświęcenie.
 42. Żegnają się: Marcin Czyżniewski i Jarek Jaworski

A tu posłuchajcie sobie Antoniego Fogga na rozgrzewkę!