poniedziałek, 19 grudnia 2011

Dzikie lata 90., czyli po-komunistyczna inwazja satyryczna

Grupa Łowcy Absurdu: "Szeroko na Szerokiej", Toruń, 1994


Absolutne unikaty na blogu Kompanii M3! Oryginalne fotosy z pierwszych, plenerowych akcji satyrycznych w Toruniu po upadku komunizmu. Szalona epoka chaosu pierwszej połowy lat 90. XX wieku i my - satyrycy na ulicy.

Zdjęcia nr 1 i 2. Jest rok 1994. Pra-forma Kompanii M3, czyli skład Łowcy Absurdu szaleje na
Szerokiej i Rynku Staromiejskim. Cały tydzień absurdalnych akcji, na żywo relacjonowanych na antenie Radia Toruń (obecnie już nieistniejącej, pierwszej komercyjnej stacji w Toruniu). W rolach głównych: Radek Smużny, Sebastian Małecki, Paweł i Jarek Jaworscy.

Zdjęcia 3, 4, 5 to Fikcyjne Konferencje Prasowe. Każda odbywała się 1 kwietnia, zawsze w Piwnicy pod Aniołem i zawsze dotyczyła jakiegoś ważnego tematu. Tutaj konferencja o ataku na jedną z mieszkanek Torunia, dokonanym przez ciało astralne Billa Clintona. Na zdjęciach Radek Błaszczak, Jarek Komuda i Niedźwiedź (to nazwisko), Jarek i Paweł Jaworscy.


Na koniec fota z programu "Dum-Dum" emitowanego w Telewizji Polskiej (Bydgoszcz), przygotowanego przez inną pre-formację M3, czyli grupę Dum-Dum w składzie Tomek Kaczyński, Radek Błaszczak, Paweł Jaworski i Jarosław Jaworski i innych.

Program był tak hardcore'owo absurdalny, że doczekał się agresywnego artykułu w Gazecie Pomorskiej. Autorka z wściekłością atakowała nas za "denny poziom żartu". Próbowała też wyjaśniać czemu dane żarty były jej zdaniem nieśmieszne, ale jej to szło jak po śluzie ślimaka. Pani pisze w gazecie (innej) do dziś, więc z szacunku olejemy jej nazwisko, pardon - nie podamy jej nazwiska.

Miłych wspomnień :)


Grupa Łowcy Absurdu: "Szeroko na Szerokiej", Toruń, 1994

Grupa Łowcy Absurdu: Fikcyjna konferencja prasowa, Piwnica Pod Aniołem, Toruń 1996
Grupa Łowcy Absurdu: Fikcyjna konferencja prasowa, Piwnica Pod Aniołem, Toruń 1996


grupa Łowcy Absurdu: kadr z programu "Dum-Dum", TVP Bydgoszcz,