sobota, 17 stycznia 2009

"Głuchy" mistrz dźwięku. Ludzie M3: Maciek Wrzesiński

sam Maciek
Pseudonim służbowy: GłuchyZarys postaci: Pseudonim wskazuje na jego dobre obycie z dźwiękiem. I słusznie. „Głuchy” był bowiem realizatorem programów Kompanii M3 oraz autorem oprawy dźwiękowej i montażu prawie
wszystkich spośród blisko 1000 naszych nagrań radiowych. 

Słynął z perfekcjonizmu, co skrzętnie mu wypominaliśmy. Był też autorem najciekawszych pomysłów technologicznych M3 – np. serii programów realizowanych na żywo z klubów na toruńskiej Starówce z udziałem gości lokali. A działo się to w czasach, gdy żadne regionalne radio komercyjne nie robiło programów live spoza studia. Dzięki Maćkowi , nie posiadając sprzętu wysokiej klasy, prowadziliśmy programy z centrum Torunia. Dzisiaj zapewne nie jest to sensacja, ale w 1999 roku było to spore osiągnięcie.

Wyjątkowo nie znosił gdy się go goniło w czasie pracy dlatego wszyscy go popędzaliśmy. 

W akcie zemsty wyniósł się do Trójmiasta, gdzie został szefem studia nagraniowego ESKI. Szybko doceniono jego umiejętności. Trafił do centrali ESKA w Warszawie, skąd całkiem niedawno przeniósł się do studia Radia ZET. Nasz "Głuchy"!

Maciek na Niechodzie 2001 (ten z prawej)
Maciek nie znosił gdy robiono mu zdjęcia. W efekcie nasze archiwum posiada ledwie kilka jego fotek. Pewnego razu gdy wkurzyliśmy się brakiem jego fotosów "z życia", zainscenizowaliśmy w mieszkaniu Krzyśka Rybki, scenkę jak Maciek pracuje przy komputerze i ją sfotografowaliśmy. Miał wyglądać na zapracowanego i "szukającego rozwiązań". Sami oceńcie jak wyszło.

Maciek Wrzesiński
Maciek Wrzesiński

Maciek Wrzesiński