sobota, 27 grudnia 2008

LUDZIE M3: Michał "Nachu" Naleśniak

Nachu w akcji
Pseudonim służbowy:
Nachu


Zarys postaci


Rocznik 1978. Historyk mylony czasem z histerykiem. Na szczęście nie doktoryzował się. W czasach M3 dziennikarz i prawie historyk (bo wtedy studiował). Znany z drastycznie wysokiej modulacji głosu na wysokim „C”. Największy dynamit energetyczny grupy (co mu skrzętnie wypominaliśmy). Autor tekstów, scenariuszy, koncepcji akcyjnych.

Aktor w filmach i nagraniach M3 oraz występach scenicznych (kabaretowych), gdzie zawsze grywał szaleńców. Nie bez racji. Ale czasem bez czapki.

Mistrz antenowej dynamiki radiowej. Z racji ogromnej skali głosu jako jedyny w zespole grywał kobiety w nagraniach radiowych. Kobiety go za to kochały. Podobno, bo nikt tego nie potwierdził. Kobiety też nie.

Twórca tzw. „syreny” czyli niekontrolowanej emisji głosu w momentach niepożądanych. Zawsze niepożądanych.

Do dzisiaj generalnie nie wiadomo, skąd pseudonim "Nachu", który od lat skutecznie zastępuje jego imię. Do tego stopnia, że kiedy mówi się do niego "Michał", zazwyczaj nie reaguje...

Obecnie szef marketingu festiwalu filmowego Tofifest. Co roku jest też liderem i koordynatorem Wielkich Ściskaw będących kluczowym punktem programu toruńskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej kilka zdjęć z Nachem z czasów M3

Jako Anioł w kabaretowym występie M3


W filmie M3: DUM-DUM "Biuro podróży"


W studiu radiowym podczas programu "Magazyn M3"


i Nachu po latach - prowadzi Wielką Ściskawę na WOŚP 2016