czwartek, 6 listopada 2008

M3WIZJA: program DUM-DUM

A dziś o kolejnym naszym działaniu filmowym, a właściwie telewizyjnym. program DUM-DUM, miał być naszym TV-show, którym rozbijemy bank z telewizyjnym sukcesem. Wszystko było super i tylko... M3 przestało istnieć w trakcie nagrywania programu :)
Ot, przypadki chodzą po satyrykach.
Poniżej prezentujemy galerię unikatowych fotek od
nalezionych wraz z samymi programami.

Marcin Czyżniewski jako brutalny policjant
DUM-DUM – absurdy Kompanii M3 [bardziej definicyjnie]
Był to wyreżyserowany w 2003 roku przez Pawła Jaworskiego zestaw dwóch skeczy satyrycz
nych, które planowaliśmy prezentować na antenach telewizyjnych. Scenariusz napisali wspólnie Paweł Jaworski, Jarosław Jaworski, Krzysztof Rybka, Michał Naleśniak, Marcin Czyżniewski. Zdjęcia zrealizował Janusz Murawski, a całość wyprodukowało jego Studio Odyssey.

Pierwszy skecz „Mr. Metallic” opowiada historię głęboko absurdalnej policyjnej kontroli drogowej. Drugi – „Travel Office” to historia o tym, co może cię spotkać gdy po prostu próbujesz kupić wczasy.

Jarry Jaworski broni się przed "policjantami"
I co ciekawe - DUM-DUM mi
ał poprzednika! Program o nazwie... "DUM-DUM", który ukazywał się w 1996 roku na antenie kujawsko – pomorskiego oddziału TVP. Program współtworzony przez Braci Jaworskich [potem M3] i Tomasza Kaczyńskiego, został wyprodukowany w trzech odcinkach. Miał charakter hard-absurdalnego programu, który nie miał porównania w polskich produkcjach telewizyjnych [z braku porównań zestawiano go oczywiście z Monthy – Pytonem]. Program zapowiadał wiele wątków podjętych potem w twórczości M3. Był tak hard absurdalny, że wywołał popłoch w ówczesnych władzach lokalnej TVP, która zabroniła emisji II odcinka. a potem zamknęła program.
Paweł Jaworski jako pracownik Biura Podróży M3

Mirek Montowski z najnowszą oferta biura podróży M3 w ręku