sobota, 4 października 2008

M3SCENA - czyli M3 jako kabaret. cz. 2

Kompania M3 występowała też na scenie jako kabaret. To stwierdzone namacalnie i są na to dowody w postaci fotografii i innych materiałów, które na tym blogu systematycznie Wam prezentujemy. Teraz dwa kolejne programy w tym pierwsza, słynna prezentacja skeczu SUMO, który wywołał prawdziwa euforię [patrz fotosik - ach te torsy, te przepaski biodrowe! - Radosław Smużny i Michał Naleśniak w skeczu "Sumo"]

„M3 NA WIZJI” - PO RAZ TRZECI

Zaginęły dokumenty ustanawiające treść i termin programu numer 3. Wg niekompletnych wzmianek, rekonstruujemy go jako modyfikacje występu nr. 1/2 zaprezentowaną na początku 2000 roku. Niestety, tylko tyle możemy na jego temat powiedzieć.

„M3 NA WIZJI” - PO RAZ CZWARTY
29 lutego 2000 odbył się „Przestęp – M3-Vizja” czyli występ w dniu przestępnym, dniu którego nie ma. Wybraliśmy ten termin, bo dzień który pojawia się raz na 4 lata jest najlepszym możliwym terminem dla satyryków. Nasz program opowiadał tym razem o świecie widzianym przez nas poprzez pryzmat okienka telewizora.

Zaczynamy od reklamy w końcu z czegoś musimy żyć.” – tymi słowami zaczynaliśmy program „M3 Vizji”. Potem była nasza wersja programu „Szansa na sukces” i nasz
talk show - „Tad Show”. Było też coś dla wielbicieli sportu i fanów teleturniejów. Nowością było wprowadzanie specyficznych reklam oraz ostrych, krótkich gagów przedzielających kolejne wejścia skeczowe [w tym gagi „SŁOWO NA NIEDZIELĘ” „SŁONIK WYRAZÓW OBCYCH” oraz kontrowersyjna reklama ”BANK SPERMY”].
Hitem występu okazało się być „SUMO na żywo” w którym starli się Michał NACHU Naleśniak i Radek Smużny [pod pseudonimami „Wielki Michaś” i „Ładny Gleb”]. Całość zamykał magazyn policyjny „MAGAZYN 912” z brawurową rolą Marcina Czyżniewskiego.
Niesamowitym przerywnikiem było też poszukiwanie Bomby podłożonej pod naszą sceną przez ekipę prowadzoną przez saper-majora Powagę.

Jego podkomendni prowadzili m.in. takie dialogi:

Saper: To… paproszek majorze.

Major: Nie bomba?
Saper: Nie. Paproszek.
A to już daje nam jasność sytuacji, że znaleźć tej bomby nie byli w stanie...

O kolejnym występie - legendarnym programie "Demony Sexu" już niedługo!