poniedziałek, 15 września 2008

M3wAKCJI cz. 3 - Zakończenie Budowy Metra Warszawskiego

Największa plenerowa akcja M3 w stolicy Polski – Warszawie [2000 r.]. Warszawa przez długi czas była jedyną stolicą Europy (oprócz Tirany), w której nie było metra.
Gdy w początku lat 90. XX wieku stolic zrobiło się więcej – jak i państw - a w Warszawie zaczęto budować metro. Niestety do roku 2000 zbudowano tylko połowę jednej linii i wszyscy przestali wierzyć, że to się kiedyś skończy.
[na zdjęciu:
Media uwieczniają oddanie Metra Warszawskiego do użytku]

Nasza Kompania widząc to postanowiła dać coś smutnym warszawiakom, a skoro nie mogliśmy zbudować prawdziwego metra, zrobiliśmy metr. Dokładniej Wzorzec Metra Warszawskiego i uroczyście zaprosiliśmy mieszkańców stolicy n
a zakończenie jego budowy. Obiekt ustawiony pod kinem Muranów oddali do użytku inżynierowie P. Jaworski i M. Naleśniak w obecności ministra ds. Metra M. Czyżniewskiego i jego wiernego kierowcy K. Rybki. Minister podjechał po kino ministerialną Warszawą M3.

Metr możecie sobie obejrzeć na zdjęciach i wykresach [rysunek obok], gdyż w kilka godzin po ukończeniu akcji obiekt… skradziono. Do dziś nie wiemy po co komu był potrzebny metrowy słupek z cegieł, ale ludzkie pomysły nie znają granic.

Relację z akcji zamieściły wszystkie warszawskie stacje radiowe oraz TVN i TVP, a specjalny program poświęciła jej znana obecnie z anteny Trójki Agnieszka Szydłowska [ówcześnie Radiostacja].
Kompania M3 widząc wieloletnie nieudane próby zakończenia b
udowy metra w Warszawie, postawiła zamknąć tę sprawę raz na zawsze we własny, niekonwencjonalny sposób. Własnymi siłami, przy pomocy powołanego przez siebie przedsiębiorstw BUM [Budujemy Udany Metr] dokona Zakończenia Budowy Metra Warszawskiego!” – donosiło Życie Warszawy.Inżynierowie Jaworski i Naleśniak przygotowują się do budowy Metra Warszawskiego